Datalan

NOVORODENEC

Mobilná aplikácia na zber, prenos a zdieľanie štruktúrovaných a audiovizuálnych údajov o malých pacientoch pri transporte detí na špecializované pracovisko, ako aj pri ich ďalšej liečbe.

Pomáha zefektívniť prácu lekárov, zjednodušiť procesy v prospech pacienta, poskytnúť doplňujúce informácie k diagnózam, zdieľať aktuálne údaje medzi viacerými lekárskymi tímami, ale predovšetkým ušetriť drahocenný čas pri záchrane kriticky chorých novorodencov.

Vyvinuté bolo v spolupráci s prednostom Kliniky neonatológie MUDr. Petrom Krchom, PhD. z Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach, ktorá ho využíva ako prvá na Slovensku a v rámci regiónu môže pomôcť až 150 deťom ročne. Lekársky tím má k dispozícii všetky informácie o stave a výsledkoch malých pacientov už pri transporte, čo mu dáva výrazne lepšie možnosti poskytnúť novorodencom najlepšie podmienky pre stabilizáciu ich stavu.

Inovatívne riešenie je unikátne v rámci celej Strednej Európy a na globálnej úrovni bol DATALAN za jeho prínos v oblasti zdravotníctva ocenený statusom Microsoft Partner of the Year.

Technológie:
Aplikácia zefektívni prácu lekárov počas prevozu novorodenca, pomáha presne a rýchlo diagnostikovať kriticky chorých novorodencov. Prostredníctvom tabletu môže záchranný tím dokumentovať stav pacienta a konzultovať situáciu priamo s expertmi na klinike. Vďaka cloudovej infraštruktúre sú všetky informácie na klinike dostupné ešte pred príchodom výjazdu. Tablet takisto komunikuje s mobilným ultrazvukovým zariadením, preberá jeho dáta, ktoré pripojí k celkovému záznamu o stave pacienta pred transportom a počas neho. Všetky dáta sa bezpečne zhromažďujú na jednom mieste a sú k dispozícii pri nasledujúcej liečbe.

 

DATALAN news

Prečítajte si viac o témach, ktoré aktuálne rezonujú v biznise a inšpirujte sa dobrými nápadmi. Okrem IT noviniek vám pravidelne prinášame aj analýzy a komentáre odborníkov z branže.

Aktuálne číslo Archív

Referencie - citáty

Chcete sa o našich riešeniach dozvedieť viac? Dohodnite si stretnutie s našimi odborníkmi.