Datalan

CENOVÁ MAPA NEHNUTEĽNOSTÍ

Služba poskytuje informácie o vývoji cien všetkých nehnuteľností na území Slovenska. Využívajú ju finančné inštitúcie, ale aj iné spoločnosti tak pri oceňovaní nehnuteľností, ako aj pri strategických investíciách.

Riešenie slúži ako najväčší databázový zdroj nielen pri znaleckých posudkoch, ale aj pri riadení úverového rizika, monitoringu trhu s nehnuteľnosťami a analýze trendov vývoja cien nehnuteľností. Garantom služby je Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska.

Cloudová služba poskytuje objektívne informácie o vývoji cien nehnuteľností na Slovensku za posledných 15 rokov a o aktuálnych cenách s najpodrobnejšími realitnými údajmi. Firmám a inštitúciám výrazne zjednodušuje a urýchľuje proces posudzovania nehnuteľností a poskytovanie úverov. Cenovú mapu využíva 67% slovenského bankového trhu a 95% slovenského trhu so stavebnými sporeniami. CMN sa čoraz výraznejšie presadzuje aj v oblasti realitného developmentu, využívajú ju aj štátne inštitúcie ako ŠÚSR, NBS, Slovenský pozemkový fond, akademické prostredie – napr. Prírodovedecká fakulta UK, či miestna samospráva (Bratislava, Banská Bystrica atď.).

Zdrojom je viac než 1000 prispievajúcich realitných subjektov a obsah tvorí viac ako 20 miliónov údajov.

Technológie:
Z technologického pohľadu ide o portálové riešenie s integračnou, databázovou a prezentačnou vrstvou, ktorá je dostupná prostredníctvom internetového prehliadača. Služba má viacúrovňovú bezpečnosť dát a definované prístupy do systému. Služba má geografickú nadstavbu na zobrazovanie nehnuteľností, využíva mapovú aplikáciu (JSF-AJAX).


Cenová mapa nehnuteľností

Vstup

DATALAN news

Prečítajte si viac o témach, ktoré aktuálne rezonujú v biznise a inšpirujte sa dobrými nápadmi. Okrem IT noviniek vám pravidelne prinášame aj analýzy a komentáre odborníkov z branže.

Aktuálne číslo Archív

Referencie - citáty

Chcete sa o našich riešeniach dozvedieť viac? Dohodnite si stretnutie s našimi odborníkmi.