Datalan
všetky pozície zdieľať

Informácie

Popis pracovnej pozície

DATALAN patrí medzi lídrov slovenského IT trhu, už viac než 27 rokov prinášame užitočné riešenia, ktoré oceňujú klienti na Slovensku aj v zahraničí. Do tímu hľadáme človeka, ktorý bude prenášať progresívne technológie do reálnej praxe našich klientov v regióne stredného Slovenska.
Na pozícii Senior Obchodníka bude tvojou úlohou starostlivosť o klientov, identifikovanie a rozvíjanie obchodných príležitostí, zabezpečovanie ďalšieho vývoja a zlepšenia obchodnej komunikácie, a budovanie strategických partnerstiev. Okrem nevyhnutnej biznis administratívy a spracovávania potrebnej dokumentácie k obchodným prípadom je táto práca spojená založená na úzkej spolupráci s presales tímom, projektovým manažérom a realizačnými divíziami. Je dôležité, aby si mal prehľad o aktuálnych témach a riešeniach. Súčasťou tvojej práce bude aj neustále vzdelávanie sa v rozsiahlej problematike IT a nových trendoch.
 

Požiadavky na uchádzača

Vzdelanie: vysokoškolské vzdelanie, ekonomické alebo technické zameranie (príp. stredoškolské s maturitou za podmienky min. 4 roky prax v obchode)
Dĺžka praxe: min. 5 roky na pozícii obchodníka v IT segmente
Jazykové znalosti: anglický jazyk – mierne pokročilý

Odborné znalosti: všeobecný prehľad v oblasti informačných technológií a veľmi dobrá znalosť biznis prostredia a procesov z pohľadu podpory prostredníctvom technológií, výborné ovládanie práce s PC a biznis nástrojmi a appkami.

Osobnostné predpoklady: komunikačné, prezentačné a negociačné zručnosti sú úplnou samozrejmosťou, vyvážená kombinácia znalostí, schopností a sebavedomia je plusom. Úspešný biznis je však nielen o príjemnom vystupovaní, ale aj dôslednosti, zodpovednosti a spoľahlivosti.
Naši zákazníci oceňujú korektný prístup, ochotu počúvať, a úprimný záujem nájsť najoptimálnejšie riešenie, vo firme oceníme strategické uvažovanie, samostatnosť, flexibilitu, proaktívny prístup, orientáciu na výsledok a dravosť na doťahovanie cieľov.

Nevyhnutné sú nielen biznis zručnosti, ale aj schopnosť identifikovať súčasné aj budúce potreby zákazníka - určite teda musíš byť otvorený novým veciam, zmenám a trendom, ochotný učiť sa "za pochodu". A ak si k tomu všetkému aj dynamická a spoločenská osobnosť, disponujúca schopnosťou pracovať pod stresom, a zároveň sa vieš pozerať na svet aj problémy s nadhľadom a nechýba ti zmysel pre humor a srdce tímového hráča, budeš u nás viac než vítaný.
 

Čo hovoria naši ľudia

„DATALAN mi dal neopakovateľnú možnosť realizovať svoje nápady spolu so skvelým kolektívom a priateľskou firemnou atmosférou.“

Martin Balog
Martin Balog riaditeľ oddelenia Riadiace a kontrolné systémy

„DATALANo. Spojenie ľudí v tíme, ktorý ťahá jedným smerom. Vďaka tomu je každá výzva, či projekt motivujúci a úspešný. Jednoducho, mám svoju prácu a tím rád.“

Juraj Mackovič
Juraj Mackovič vedúci oddelenia Autorizovaných zmluvných servisov