Datalan

eSanitka získala ocenenie Microsoft Awards 2018

19.09.2018

Mobilné riešenie DATALANu pre evidenciu a zdieľanie dát pacientov pri zásahoch v teréne – eSANITKA – získalo zlato v 20. ročníku Microsoft Awards.

Naše riešenie s názvom „eSANITKA“ bolo ocenené ako víťaz v kategórii „Zdravotníctvo“ pre Slovensko.

Oficiálne slávnostné ocenenie prebral Michal Ilavský, konzultant pre NIS a mobilné aplikácie, 25. 9. 2018 v budove spoločnosti Microsoft v Prahe za účasti generálneho riaditeľa Microsoftu Rudolfa Urbánka, predstaviteľov manažmentu spoločnosti Microsoft i odborných garantov všetkých kategórií.

Cieľom eSANITKY je služba pre efektívnejšiu evidenciu a zdieľanie dát pacientov pri zásahoch záchrannej zdravotnej služby. Ide o prvé riešenie na Slovensku, ktoré je možné používať priamo pri zásahoch v teréne prostredníctvom tabletov a bude implementované priamo s online pripojením na centrálny systém ezdravie. Určené je pre záchranné zdravotné služby - záchranári, lekári, vodiči, manažéri, audítori, urgentné príjmy.

Pracovníci ZZS budú môcť vyplniť záznam o zhodnotení zdravotného stavu osoby elektronicky už počas zásahu, čím sa zefektívni ich práca a zlepší dostupnosť dát pre zdravotníckych pracovníkov. Včasná dostupnosť presných informácií, na základe ktorých je možné určiť správny postup, je totiž často rozhodujúcim faktorom pri záchrane ľudského života.

Čomu eSANITKA zabráni?

 

Čomu eSANITKA pomôže?

Kontakt pre viac informácií a spoluprácu

Ivana Dorozló

Marketing Director
DATALAN, a. s.
+421 917 127 775

Chcete sa o našich riešeniach dozvedieť viac? Dohodnite si stretnutie s našimi odborníkmi.