Datalan

Girl´s Day v DATALANe: Ako sa vyvíja DCOM?

02.04.2019

Lepšie raz zažiť ako stokrát počuť - to je Girl´s day. 25. apríla aj my v DATALANe privítame skupinku dievčat, ktoré si nemyslia, že IT je doménou len mužov a predstavíme im náš projekt DCOM - zameraný na elektronizáciu verejnej správy a rozvoj elektronických služieb pre obce a mestá.

Girl´s day - celosvetový deň žien v IT, sa každoročne koná v znamení štvoriek - štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci a na jeho šiesty ročník sa môžeme tešiť vďaka organizácii Aj Ty v IT. Cieľom tejto sympatickej aktivity je prezentovať atraktívny odbot IKT dievčatám vo veku od 15 do 18 rokov a priblížiť im, aké možnosti štúdia či práce tento odbor ponúka.

DATALAN vyvíja systém DCOM – Dátové centrum obcí a miest, ktorý patrí medzi najväčšie riešenia v oblasti samosprávy na Slovensku a oceňovaný je aj v zahraničí. Účastníčky sa dozvedia, ako sa taký rozsiahly a špecifický systém vyvíja, ako to celé funguje, aké má možnosti, a ako je to celé prepojené a zintegrované, keďže systém využíva viac než 1500 obcí a miest na Slovensku.

Budú mať príležitosť vidieť do samotného procesu vývoja, porozprávať sa s ľuďmi, ktorí architektúru systému navrhovali a ktorí ho aj oživili v praxi. Zároveň sa stretnú s tvorcami myšlienky a s možno budúcimi kolegyňami, ktoré zastrešujú nielen vývoj riešenia, ale aj komunikáciu s jeho používateľmi. Okrem toho dievčatá určite poteší exkluzívna možnosť vidieť úplne nové priestory firmy, ktorá patrí už takmer tri desiatky rokov medzi TOP lídrov slovenského IT biznisu. Zoznámia sa s vedením firmy aj majiteľmi, a budú môcť položiť otázky ku všetkému, čo ich zaujíma.

Kontakt pre viac informácií a spoluprácu

Ivana Dorozló

Marketing Director
DATALAN, a. s.
+421 917 127 775

Chcete sa o našich riešeniach dozvedieť viac? Dohodnite si stretnutie s našimi odborníkmi.