Datalan

INTERNET VECÍ SENZORY

DATALAN sa intenzívne venuje oblasti Internet vecí a je poskytovateľom zariadení a senzorov na platforme Libelium, ktorá vytvára silné zázemie pre flexibilné a jednoducho a rýchlo programovateľné aplikácie na princípe Internet vecí a s podporou opensource.

Univerzálne prostredie umožňuje implementáciu akýchkoľvek inteligentných zariadení zapojených v rámci bezdrôtovej siete -od smart parkovacích systémov až po sofistikované riešenia pre vedu a výskum.

Vybrané zariadenia:

Waspmote
Waspmote je open-source zariadenie určené pre vývojárov. Je k nemu možné pripájať ľubovoľné senzory a je zároveň univerzálne pripojiteľné do akejkoľvek cloud platformy. Disponuje vyše 110 senzormi, určenými napríklad na smart meteing, smart water.

Vybrané charakteristiky:
Ultra nízka spotreba (0.7uA)
110+ senzorov
17 rádiových technológií
Programovanie Over The Air (OTAP)
Šifrovacie knižnice (AES,RSA)
Priemyselné protokoly: RS-232, RS-485, Modbus, CAN Bus, 4 - 20 mA

 

Waspmote Plug & Sense
Waspmote Plug & Sense sú predpripravené zariadenia obsahujúce už aj sady senzorov a ktoré stačí iba pripojiť do siete. Poskytujú ľahké nasadenie, vysokú škálovatelnosť a pripojenie do cloud platforiem.

Vybrané charakteristiky:
11 modelov integrujúcich viac ako 90 senzorov
Robustná vodeodolná konštrukcia spĺňajúca IP65
Doplniť či zmeniť senzor je otázky sekúnd
Napájané slnečnou energiou
Rádiá: ZigBee, 802.15.4, 868, 900, LoRaWAN, LoRa, Sigfox, WiFi, 3G/GPRS a Bluetooth Low Energy
Programovanie Over the Air (OTAP)
Špeciálne úchytky umožňujú montáž na pouličné osvetlenie
Grafické intuitívne programovacie rozhranie

 

 

Meshlium
Meshlium je router na Linux platforme, ktorý funguje ako vstupná brána v sieti wireless senzorov, Obsahuje 6 rôznych rozhraní: WiFi 2.4GHz, WiFi 5GHz, 3G/GPRS, Bluetooth, XBee and LoRa. Meshlium je jednoducho integrovateľný s mobilnými a dopravnými aplikáciami: Funguje na solárny pohon a batériu, z tohto dôvodu je toto zariadenie ideálne aj do vonkajšieho prostredia.

Vybrané charakteristiky:
Procesor: 500 MHz (x86)
Power: 5W (18V)
Materiál: Hliník

 


Prípadová štúdia: Monitoring kvality vody a ovzdušia v Oviedo, Španielsko

Projekt VisionTech4Life sa zameriava na výskum dopadu a zmiernení stavebných prác na životné prostredie. Projekt umožňuje meranie kvality vody, ovzdušia, intenzitu hluk a iných atmosférických parametrov v reálnom čase, pričom celý systém je založený na bezdrôtovej senzorovej sieti a technológii Libelium. Projekt je vybavený Waspmote Plug & Sense! senzormi spojenými Meshlium bránou s verejnou IP adresou. Jeden z uzlov má M2M spojenie a tri ďalšie používajú Zigbee 802.15.4 komunikačný protokol.

Tento systém znížil dobu merania a sledovania dopadov na životné prostredie medzi 40% a 80% a skrátiť dobu odozvy v alarmujúcich situáciách o 90%. Táto metóda priniesla 40% úsporu nákladov vznikajúcich v súvislosti s prijímaním opatrení na nápravy nepriaznivých dopadov na životné prostredie. Systém nielen umožňuje minimalizovať škody, ale tiež ich zastaví práve v okamihu, keď sa začínajú diať.

Tento projekt bol nasadený v úpravni vody "Villapérez", ktorá sa nachádza v meste Oviedo (Asturias, Španielsko).

 

Referencie - citáty

Chcete sa o našich riešeniach dozvedieť viac? Dohodnite si stretnutie s našimi odborníkmi.