Moderné technológie v čase pandémie pomáhajú – rýchlo a efektívne - DATALAN
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Moderné technológie v čase pandémie pomáhajú – rýchlo a efektívne

kovanie online – registrácia rýchlo a efektívne

Aktuálnou výzvou samospráv na Slovensku je očkovacia stratégia. Vzhľadom na akútnu potrebu zaočkovania čo najširšej populácie v čo najkratšom čase hľadajú samosprávy spôsob, ako túto operáciu promptne a zodpovedne realizovať. DATALAN pre zákazníka Trnavský samosprávny kraj navrhol funkčný spôsob, ako obyvateľom kraja sprístupniť registráciu na očkovanie v pozícii náhradníkov.  Portál www.cakarentt.sk bol spustený koncom marca a umožňuje záujemcom, ktorí patria do skupín definovaných vyhláškou MZ SR, prihlásiť sa. V závislosti od počtu voľných miest im bude ponúknutá možnosť nechať sa zaočkovať v jednom z troch veľkokapacitných očkovacích centier prevádzkovaných Trnavskou župou. DATALAN pre TTSK pripravoval celý portál vrátane grafického návrhu, tj. backend aj frontend, spolu s optimalizáciou pre mobilné zariadenia.

Riešenie bolo pripravené v rámci intenzívneho projektu v priebehu jedného týždňa. Vývojári spoločnosti DATALAN zároveň spracúvajú dáta v administračnej časti a pripravujú exporty pre ďalšie potrebné spracovania, napr. priamu komunikáciu župy so záujemcami. Súčasťou riešenia je aj email server a sms brána, kde DATALAN zabezpečuje integráciu a obsluhu. „Portál ČakáreňTT je ukážkou toho, ako môžu technológie v praxi pomáhať – rýchlo, jednoducho, bez veľkých investícií, reagujúc na reálne potreby,“ uviedla Lenka Mitáková, tímlíder oddelenia Stratégie pre samosprávy v spoločnosti DATALAN.

Ako počas oficiálneho spustenia portálu potvrdila župa, cieľom je promptne informovať záujemcov o očkovanie o dostupnej možnosti, ak sa do očkovacieho centra nedostavia osoby, ktoré boli zaregistrované cez centrálny objednávací systém alebo sa na očkovanie v daný deň prihlásilo menej ľudí, než je k dispozícii vakcín.
Portál je prehľadný, intuitívny, responzívny, navrhnutý v súlade s pravidlami UX a jednotným dizajn manuálom elektronických služieb Slovenska. Súčasťou sú základné informácie k očkovaniu ako aj čestné vyhlásenia a dokumenty k informáciám o GDPR. Po odoslaní formulára je občan obdrží notifikačný email s privátnym PIN prístupovým kódom a základnými informáciami o priebehu očkovania. Samozrejmosťou je najvyšší bezpečnostný štandard.
Administrácia portálu je riešená prostredníctvom backoffice LF, kde sa nachádzajú viaceré typy exportov – pre potreby evidencie v rámci spisu v registratúre, pre IS Medicom, ako aj export pre NCZI.

Táto stránka nie je optimalizovaná pre Internet Expolrer a nemusí fungovať správne.
Odporúčame použiť modernejší prehliadač.