DATALAN - Inovácie pre život

Výsledky sú satisfakciou. No šanca meniť naše svety k lepšiemu je skutočnou motiváciou.
DATALAN, to je viac než 220 motivovaných expertov, ktorých spája silné know-how a nadšenie pre technológie. Na trhu sme viac než 30 rokov a dnes už patríme medzi špičku slovenských technologických firiem. Našou pridanou hodnotou je zručnosť spojiť pochopenie reálnych potrieb dneška s víziami a trendmi budúcnosti. Vďaka schopnosti neustále prinášať dobré nápady do praxe má dnes DATALAN na konte desiatky úspešných projektov a stovky spokojných zákazníkov. Pridáte sa?

Okrem prístupu k množstvu špičkových technológií, globálnych nástrojov, ale aj našich vlastných made in Slovakia produktov vám ponúkame aj poradenstvo na mieru a konzultácie. Na vaše potreby sa totiž pozeráme komplexne a z nadhľadu: nevidíme napríklad informačný systém, ale potrebu prepojiť vaše dáta či zabezpečiť prístupy k zariadeniam aj citlivým údajom. IT nerozdeľujeme na SW a HW – povedzte nám, čo chcete dosiahnuť, a my už nájdeme najoptimálnejší spôsob, ako na to. Vysokú profesionalitu a spoľahlivosť DATALANu potvrdzujú aj naše partnerstvá s globálnymi značkami. A náš zodpovedný prístup zas potvrdzujú európske certifikáty manažérstva kvality ISO. 

Viac informácií

Môžete nás spoznať osobne. Priamo za nás hovoria aj výsledky práce. Ale radi by sme s vami zdieľali aj prehľad najdôležitejších udalostí, aktuálnych čísel, významných inovácií a šikovných ľudí pod značkou DATALAN.

Profil spoločnosti

Profil spoločnosti

Prečítať si

Výročná správa

Výročná správa

Prečítať si

DATALAN ponuka

Firma, inštitúcia, nemocnica, univerzita aj obec – pre všetkých je dnes zásadnou podmienkou fungovania prístup k nástrojom, ktoré umožnia nielen zjednodušenie každodennej práce a prevádzky, ale zároveň vytvoria možnosti posúvať sa na vyššiu úroveň. Moderné technológie túto možnosť prinášajú do každého procesu, do každej našej činnosti.

My vám vďaka nášmu širokému zameraniu prinášame možnosť tieto technológie dokonale spoznať a využiť ich výhody v praxi. Využite aj vy naše know-how pre rozvoj vášho biznisu. Predstavíme vám inovácie, ktoré majú reálne využitie a pozitívny dopad na vašu každodennú prácu. Kompetencie neohraničujeme technológiami, ale výsledkami, ktoré chcete dosiahnuť. Ako náš zákazník sa tak môžete spoľahnúť, že si nekupujete IT, ale užitočné služby a riešenia, fungujúce v praxi.

Služby pre váš biznis

ico-dtln-110v3

Podpora a integrácia

Prevádzka a procesy

Bezpečnostné riešenia

Naše hodnoty

Spoľahlivosť

Robme veci dobre!

Kvalita

Majme svoju hodnotu!

Inovatívnosť

Buďme kreatívni!

Partnerstvo

Buďme v prvom rade ľudia!

+

Baví nás to spolu!

Manažment

Marek Paščák

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ

Marek Paščák

„Dôvera klientov je pre nás cťou a záväzkom zároveň“

Marek absolvoval Fakultu elektrotechniky a informatiky STU a k tímu sa pridal v roku 1999. Z dnešnej pozície CEO je zodpovedný za manažment spoločnosti, jej obchodné výsledky a dlhodobé smerovanie. Je otcom štyroch detí, veľkým hokejovým fanúšikom, aktívnym cyklistom, a má rád dobrú spoločnosť a kvalitné víno.

Dušan Gavura

Člen predstavenstva a finančný riaditeľ

Dušan Gavura

„Rastieme aj vďaka rozvážnym rozhodnutiam“

Absolvent Elektrotechnickej fakulty STU je členom tímu od roku 1999 a stabilne zastáva pozíciu finančného riaditeľa, na ktorej zodpovedá za kompletné hospodárske ukazovatele a reporting. Dušan má dve deti, kondíciu si udržuje prechádzkami s retrieverkou Ellie a v spoločnosti vie prekvapiť talentom na bowling aj spev.

Zuzana Škodová Prochotská

Členka predstavenstva a výkonná riaditeľka

Zuzana Škodová Prochotská

"Rýchle a správne rozhodovanie je v biznise nevyhnutné."

Zuzana absolvovala EU v Bratislave, po štúdiu spoluzaložila úspešnú firmu a v IT branži sa pohybuje už takmer 20 rokov. Od roku 2018 pôsobí v DATALANe ako výkonná riaditeľka. Jej silnou stránkou je schopnosť počúvať, motivovať, lídovať a hlavne rýchlo a správe sa rozhodovať. Čas mimo práce najradšej trávi s rodinou či športom.

Roman Jedinák

Riaditeľ pre segment
Samospráva

Silvia Schwarczová

Riaditeľka pre segment
Štátna správa

Zuzana Škodová Prochotská

Riaditeľka pre segment
Zdravotníctvo

Rastislav Bajtoš

Riaditeľ pre segment Financie, telekomunikácie a priemysel

Ján Böjtös

Riaditeľ segmentu Technologické riešenia a služby

Karol Kleibl

Riaditeľ segmentu Expertné centrá

Roman Jaroš

Riaditeľ divízie
Inovácie a nové business opportunity

Rastislav Koutenský

Riaditeľ segmentu
Technické oddelenie

Ivana Dorozlo

Riaditeľka segmentu
Marketing

Finančné ukazovatele

DATALAN TOP 5

1

Kompetencie a skúsenosti​

Dosiahli sme najvyššiu úroveň odborných partnerstiev so svetovými technologickými lídrami. Certifikáty sú pre klientov garanciou odborných znalostí a špičkových kvalít.

2

Inovácie a vízie​

Investujeme do nových riešení v prioritných oblastiach vzdelávanie, zdravotníctvo a informatizácia spoločnosti, a naším cieľom je komfortný prístup ku kvalitným službám verejnej správy pre všetkých občanov.​

3

Sila a stabilita​

S ročnými tržbami vo výške 25,7 mil eur a s pridanou hodnotou 10,3 mil eur patríme medzi najväčších poskytovateľov IT služieb na slovenskom trhu (výsledky za rok 2020).​

4

Komplexnosť

Rozsahom služieb a počtom projektov patrí DATALAN dlhodobo medzi technologických lídrov na Slovensku.

5

Profesionalita a kvalita

Náš tím tvorí vyše 220 odborníkov, ktorí disponujú spolu takmer 900 certifikátmi a osvedčeniami pre rôzne technológie a projektové riadenie.

Digitálne novinky, trendy a zaujímavosti dostupné na jeden klik

Ako slovenský IT líder zdieľame svoje know-how prostredníctvom magazínu D-NEWS. Ak chcete vedieť, čo nové technológie prinášajú pre váš biznis, ak sa chcete inšpirovať riešeniami overenými v praxi, ak vás zaujímajú rozhovory s odborníkmi a pohľad do zákulisia sveta ajťákov, stiahnite si aktuálne číslo.

História

2021

Široká ponuka kvalitných a transparentných služieb

S inovovaným portfóliom a novými produktami v ponuke sa tešíme na ďalšie spolupráce

2021

Založenie DATALAN Kompetenčného centra

Vytvorenie a štart DATALAN Kompetenčného
centra, ktoré spája moderné technológie, kompetenciu
a vzdelávanie. Jeho súčasťou sú aj online webináre pre vás.

2020

30. rokov DATALAN

Tešíme sa na ďalšie spolupráce v našom jubilejnom roku, v ktorom sme rozšírili svoje služby o ponuku 18 kvalitných a rýchlo dostupných produktov. Sú pripravené zjednodušiť vám každodennú prácu a efektívne zvládnuť digitálnu transformáciu.

2019

Zmena sídla spoločnosti

Spoločnosť DATALAN sa začiatkom roku 2019 po takmer dekáde rokov presťahovala na druhú stranu Dunaja. S účinnosťou od 1. 6. 2019 preto meníme aj sídlo spoločnosti na DATALAN, a. s., Krasovského 14, 851 01 Bratislava.

2018

Rozšírenie zákazníckeho portfólia PZS

Výrazné rozšírenie zákazníckeho portfólia o desiatky Poskytovateľov zdravotníckej starostlivosti v SR aj ČR prevzatím divízie Nemocničných informačných systémov spoločnosti CompuGroup Medical.

2017

Rozvoj slovenského zdravotníctva

Naše skúsenosti a know-how sme využili v projekte elektronizácie slovenského zdravotníctva, a fungujúce riešenia spolu s novými možnosťami využitia špičkových technológií v praxi sme predstavili na odbornej konferencii DATALAN Moderné zdravotníctvo.

2016

Globálne partnerstvá

Vďaka 25 ročným skúsenostiam, stabilnému postaveniu na slovenskom trhu, špičkovým znalostiam a referenciám z realizácie množstva unikátnych projektov sme uzatvorili exkluzívne partnerstvá s ďalšími medzinárodnými IT značkami, čo prinesie našim zákazníkom ešte kvalitnejšie služby a prístup k najmodernejším technológiám a svetovým trendom.

2015

Svetové ocenenie

Vďaka inovatívnemu mobilnému riešeniu Novorodenec, ktoré pomáha pri záchrane života kritických novorodencov, sme získali svetové ocenenie Microsoft Partner of the Year.

2015

Projekt DCOM

Realizácia národného projektu DCOM, ktorý prinesie občanom a firmám 138 elektronických služieb.

2014

Výrazný rast

33% nárast tržieb a 55% nárast tržieb za vlastné výrobky a služby.

2013

Nárast predaja služieb

40% nárast tržieb v oblasti softvéru o 19% nárast tržieb v oblasti služieb.

2013

Prevzatie divízie Nemocničných informačných systémov

DATALAN prevzal Divíziu nemocničných informačných systémov (NIS) spoločnosti PCS Bratislava, spol. s r.o. a posilnil pôsobenie v oblasti zdravotníctva.

Nové projekty v Poľsku a Fínsku.

2013

Nové projekty v Nemecku a Rakúsku

Riadenie a kontrola kvality vo výrobe.

2012

Nové projekty v Číne a Mexiku

Riadenie a kontrola kvality vo výrobe.

2010

Bronz TREND TOP Firma roka

2009

Akvizícia spoločnosti Euroaltis, a.s.

DATALAN sa stal jedným z najväčších poskytovateľov IT riešení pre samosprávu na Slovensku.

2008

Nové projekty v Bosne a Hercegovine

Výrobné podniky.

2007

Fúzia so spoločnosťou Ability Development SK, a. s.

DATALAN sa stal jedným z najväčších softvérových domov na Slovensku.

2003

Ocenenie IT firma roka

2001

Transformácia na akciovú spoločnosť

1997

Nové projekty v Nemecku (softvér)

Prvý projekt v zahraničí.

1996

Vznik servisného strediska

1995

Rozšírenie podnikania o softvérový vývoj

Založenie firmy DATALAN

1990 vznik spoločnosti

DATALAN podporuje dobré myšlienky, inšpiratívne projekty a šikovných ľudí.

Na Slovensku máme mnoho možností, ako preniesť dobré nápady a užitočné inovácie do našich životov. Za 30 rokov, počas ktorých DATALAN spolupracoval
s množstvom výnimočných talentov a osobností, sme sa presvedčili, že naša krajina má silný potenciál a vďaka zanieteniu a nadšeniu vieme
spoločne realizovať výnimočné veci.


Preto sme vám pri príležitosti nášho 30. výročia predstavili výber projektov, ktoré nás zaujali svojou myšlienkou a nadšením realizátorov meniť svet okolo nás k lepšiemu – a jednému z nich, o ktorom ste rozhodli aj vy, pomôžeme svojou podporou.


5 100 hlasujúcich, 1 330 hlasov pre víťazný projekt a k tomu ďalšie tisícky dobrých skutkov. Pozrite si naše spoločné výsledky.