Poistný portál - DATALAN
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Šetrí čas, pomáha optimalizovať procesy v spoločnosti, odbremeňuje zamestnancov od ručnej práce. To všetko ale aj omnoho viac dokáže aplikácia Poistný portál, ktorú sme vytvorili pre nášho zákazníka z oblasti financovania úžitkových a osobných automobilov a ktorá uňho nahrádza doteraz používanú starú aplikáciu ako aj generovanie výkazov poistných zmlúv. To sa teraz vykonáva novou automatizovanou funkcionalitou.

Aplikácia Poistný portál zabezpečí automatické generovanie výkazov a zmlúv v danom dni a za dané obdobie. Umožní tiež vyhľadávať záznamy a údaje o vygenerovaných výkazoch a zmluvách a generovať všetky výkazy typov definovaných v konfiguračnom nastavení aplikácie, podľa podkladov dodaných zákazníkov.

Aplikácia slúži na automatizované generovanie výkazov uzatvorených, ukončených alebo upravených poistných zmlúv v SPIN-e, ktoré sú určené pre zaslanie do poisťovne. Denne generuje až 250 rôznych poistných zmlúv piatich poisťovní, piatich poistných produktov. Generuje sa v štyroch periodicitách a v dvoch režimoch spracovania (ručné a automatické) a umožňuje tiež vyhľadávanie v šiestich filtračných kritériách.

Vďaka nášmu riešeniu zákazník šetrí čas a súčasne sa optimalizujú procesy v spoločnosti. Okrem toho odbremeňuje zamestnancov od ručnej práce, pretože jej cieľom nie je len automatické generovanie poistných výkazov ale aj ich zasielanie. Na základe dlhoročnej spoľahlivosti je open platforma vyvinutá DATALANom – Open platform frame work spolu s databázou Oracle a Dot.net vhodne zvolenou, u zákazníka už overenou technológiou. V minulosti sme mu už totiž podobnú aplikáciu dodali.

Projekt bol spustený na jeseň 2018, do ostrej prevádzky sme ho odovzdali v júni 2019. najväčšími výhodami sú rýchla výroba aplikácii pri použití Open platformy, automatizované procesy, rýchlosť dodávky riešenia a široké možnosti ďalšieho rozvoja aplikácie.