Rozšírenie dátových centier za hranicami Slovenska - DATALAN
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Rozšírenie dátových centier za hranicami Slovenska

Nech už ide o dáta akéhokoľvek typu, jedno majú spoločné – vždy musia byť niekde fyzicky uložené. Na množstve pevných diskov, ktoré sú umiestnené v serveroch dátových centier. Požiadavka o rozšírenie kapacity dátového centra prišla aj zo strany nášho zákazníka NAFTA Speicher GmbH & CO. KG, Nemecko, ktorá je dcérskou spoločnosťou NAFTA a. s. DATALAN pre zákazníka navrhol, dodal a nainštaloval nové komponenty do dvoch dátových centier.

Rozšírenie kapacity dátového centra v Nemecku u dcéry NAFTA a. s. vzniklo z potreby interného projektu. Jeho súčasťou bol HW postavený na technológiách DELL (servery, diskové polia, SAN prepínače či pásková knižnica), SW určený na bezpečné zálohovanie produkčných dát či SW určený na aplikačnú bezpečnosť mailového systému. Zákazníkovi sme tak zabezpečili rozšírenie oboch dátových centier o potrebnú kapacitu a postarali sme sa tiež o bezpečné publikovanie mailového systému do internetu.

Naša spoločnosť poskytuje vynikajúce služby v oblasti konzultácií VMware, aplikačnej bezpečnosti a HW, a preto sa nám podarilo pre zákazníka vybudovať novú clustrovanú infraštruktúru, ktorá bude preňho dosahovať zvýšenie biznis prostredia a umožní mu expanziu aj do projektov EU. NAFTA a. s. si nás vybrala ako spoľahlivého dodávateľa služieb, vďaka čomu budú od štartu projektu 1. júla 2019 bežať všetky aplikácie na vysoko dostupnej infraštruktúre.

„Unikátnosťou tohto riešenia je fakt, že ide o jednu z mála technologických referencií mimo územia Slovenskej republiky“, uviedol Michal Tkáč, zodpovedný obchodník segmentu Financie, telekomunikácie a priemysel v DATALANe. Použité boli štandardné IT komponenty ako server, storage, SAN infraštruktúra, backup, ale aj ďalšia implementácia „WAF“ – Web Application Firewall. Klient na našej spolupráci najviac oceňuje úroveň a kvalitu poskytnutej súčinnosti. Projekt sme odštartovali na konci marca 2019, v polovici mája sme ho úspešne ukončili a do budúcnosti plánujeme jeho rozšírenie.