Zjednotenie prístupu používateľov v eAM - DATALAN
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Zjednotenie prístupu používateľov v eAM

Jeden účet – jedno heslo do viac ako 30 aplikácií. Už viac nie je potrebné zadávať a držať v pamäti množstvo prihlasovacích mien a hesiel do rôznych aplikácií. Od teraz zvládnete všetko cez jeden účet vďaka Access Managementu od DATALANu.

Projekt nadväzuje na implementáciu access management (EAM) v prostredí zákazníka – teraz sme existujúce riešenia rozšírili o používateľov z Českej republiky. Riešenie predstavuje vrstvu, ktorá poskytuje služby pre autentifikáciu a autorizáciu používateľov. Interným používateľom sme umožnili jednotné prihlasovanie do aplikácií a zjednodušili sme integráciu aplikácií na úložiská používateľských účtov. Medzi prvými bol integrovaný intranetový portál a aj CMS, ktorý tiež implementoval DATALAN.

Už nie je potrebné pre každého používateľa vytvárať a manažovať používateľské účty v každej aplikácii zvlášť – účty sú spravované centrálne v Active Directory oboch spoločností, čím sme zákazníkovi minimalizovali náročnosť správy účtov. Jeden účet – jedno heslo do viac ako 30 aplikácií. Bez nutnosti zadávania mena a hesla.

Riešenie šetrí náklady potrebné s manažovaním používateľských účtov v rôznych úložiskách, keďže sú používane už existujúce úložiská. Riešenie tiež poskytuje štandardné protokoly, ktorými je možné integrovať aplikácie na toto riešenie. Takéto rozsiahle riešenie – v rozsahu viac než 17 000 používateľov – sme implementovali po prvý krát a postavené je na implementácii access management systému OpenAM od spoločnosti Forgerock. Využité sú tiež služby poskytované Active Directory.

Projektom sme sa začali zaoberať v lete 2017. Spustenie v produkčnom prostredí bolo naplno realizované koncom apríla 2018. Pokračovaním sú projekty, v ktorých sú pripájané rôzne ďalšie aplikácie.