DUK Online 2023:
Na letnú univerzitu sa prihlásilo viac ako 200 detí

DUK Online aj toto leto sprístupnila štúdium na detskej univerzite deťom na celom Slovensku. Tentokrát ich bolo viac ako 200, prevažovali dievčatá, najviac študentov bolo vo veku 13 rokov a volali sa Ema, Jakub alebo Richard. 

Najlepšia investícia do spoločnej budúcnosti je podpora vzdelávania našich detí. Preto už 13 rokov prinášame deťom možnosť študovať online a získať diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského Online. Univerzita aj tento rok priniesla deťom nové vedomosti a spestrila im leto.

Na prázdninovú online univerzitu sa každý rok hlásia stovky detí, ktoré lákajú nielen zaujímavé a netradičné témy prednášok, ale aj možnosť vidieť a počúvať univerzitného profesora. Najväčšou výhodou je, že môžu študovať odkiaľkoľvek – či už sú počas leta doma, na prázdninách u babky či na dovolenke pri mori.

Aj tento rok univerzitní profesori pripravili deťom zaujímavé prednášky o tom ako vzniká film, prečo ľudia veria na čarodejníctvo, na čo nám slúži verejná správa, ale aj ako funguje umelá inteligencia a prečo je internet dobrý sluha, no zlý pán.

Najviac sa deťom darilo v teste k prednáške Prečo si ľudia rozprávajú príbehy a najviac ich potrápila téma Prečo si indiáni zhotovovali totemové stĺpy.

Tešíme sa, že deti majú záujem zmysluplne stráviť lebo a počas školských prázdnin sa naučiť niečo nové a zaujímavé. Vidíme sa zas o rok na Detskej Univerzite Komenského Online 2024, ktorá prinesie zábavu a vedomosti deťom nielen do všetkých kútov Slovenska, ale aj za jeho hranice.

Máte otázky? Pýtajte sa.

Web - Kontaktný formulár

Kontakty

Adresa:

Krasovského 14, 851 01 Bratislava

E-mail:

Telefón:

Adresa:

Krasovského 14, 851 01 Bratislava

Telefón:

Adresa:

Na Troskách 26, 974 01 Banská Bystrica

Telefón:

Adresa:

Dolné Rudiny 3, 010 01 Žilina

Telefón:

Adresa:

Rozvojová 2, 040 11 Košice

Telefón:

Adresa:

Na hlinách 1786/16, Kobylisy, 182 00 Praha 8

E-mail:

Súhlas so spracovaním mojich osobných údajov na účely konzultácie so spoločnosťou DATALAN, a.s.  na dobu potrebnú na konzultáciu.  Beriem na vedomie, že tento súhlas môžem kedykoľvek odvolať v zmysle podmienok v dokumente Spracovanie osobných údajov