Girl´s Day v DATALANe: Ako sa vyvíja DCOM?

Lepšie raz zažiť ako stokrát počuť – to je Girl´s day. 25. apríla aj my v DATALANe privítame skupinku dievčat, ktoré si nemyslia, že IT je doménou len mužov a predstavíme im náš projekt DCOM – zameraný na elektronizáciu verejnej správy a rozvoj elektronických služieb pre obce a mestá.

Girl´s day – celosvetový deň žien v IT, sa každoročne koná v znamení štvoriek – štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci a na jeho šiesty ročník sa môžeme tešiť vďaka organizácii Aj Ty v IT. Cieľom tejto sympatickej aktivity je prezentovať atraktívny odbot IKT dievčatám vo veku od 15 do 18 rokov a priblížiť im, aké možnosti štúdia či práce tento odbor ponúka.

DATALAN vyvíja systém DCOM – Dátové centrum obcí a miest, ktorý patrí medzi najväčšie riešenia v oblasti samosprávy na Slovensku a oceňovaný je aj v zahraničí. Účastníčky sa dozvedia, ako sa taký rozsiahly a špecifický systém vyvíja, ako to celé funguje, aké má možnosti, a ako je to celé prepojené a zintegrované, keďže systém využíva viac než 1500 obcí a miest na Slovensku.

Budú mať príležitosť vidieť do samotného procesu vývoja, porozprávať sa s ľuďmi, ktorí architektúru systému navrhovali a ktorí ho aj oživili v praxi. Zároveň sa stretnú s tvorcami myšlienky a s možno budúcimi kolegyňami, ktoré zastrešujú nielen vývoj riešenia, ale aj komunikáciu s jeho používateľmi. Okrem toho dievčatá určite poteší exkluzívna možnosť vidieť úplne nové priestory firmy, ktorá patrí už takmer tri desiatky rokov medzi TOP lídrov slovenského IT biznisu. Zoznámia sa s vedením firmy aj majiteľmi, a budú môcť položiť otázky ku všetkému, čo ich zaujíma.

Máte otázky? Pýtajte sa.

Web - Kontaktný formulár

Kontakty

Adresa:

Krasovského 14, 851 01 Bratislava

E-mail:

Telefón:

Adresa:

Krasovského 14, 851 01 Bratislava

Telefón:

Adresa:

Na Troskách 26, 974 01 Banská Bystrica

Telefón:

Adresa:

Dolné Rudiny 3, 010 01 Žilina

Telefón:

Adresa:

Rozvojová 2, 040 11 Košice

Telefón:

Adresa:

Na hlinách 1786/16, Kobylisy, 182 00 Praha 8

E-mail:

Súhlas so spracovaním mojich osobných údajov na účely konzultácie so spoločnosťou DATALAN, a.s.  na dobu potrebnú na konzultáciu.  Beriem na vedomie, že tento súhlas môžem kedykoľvek odvolať v zmysle podmienok v dokumente Spracovanie osobných údajov