Život v DATALANe:
Tvoríme komunity a podporujeme tímového ducha

Ľudia sú dušou každej firmy. Sú to najdôležitejšie, na čom je firma postavená a to najzásadnejšie, čo tvorí jej budúcnosť.

DATALANci sú najcennejší kapitál, čo firma má. Každý je jedinečný svojím charakterom aj schopnosťami, no aj napriek odlišnosti je spolupráca a komunikácia v tíme vždy založená na rešpekte. Dosahovať stanovené ciele vieme len ako tím, ktorý sa nebuduje len pri spoločnej práci na projektoch, ale aj mimo priestorov firmy. Spoločne upevňujeme tímového ducha na firemných akciách, súťaživosť a kondičku zas počas spoločných behov či bajkovačiek a spoločne sa tiež vzdelávame v zdravých témach a dbáme na to, aby sme boli v dobrej kondícii fyzicky ale aj psychicky.

Čo máme v DATALANe radi?

KOMUNITY & TÍMOVÝ DUCH

Máme radi spoločné bajkovačky, beháme (pol)maratóny, hráme e-športy. V DATALANe tvoríme komunity, ktoré nás zbližujú a upevňujú tímového ducha. 

Vytvorili sme DATA<run/> tím, ktorý sa v apríli postavil na štart bežeckého preteku ČSOB Bratislava Marathon, aby si otestoval svoju kondičku. Niektorí prekonávali svoje vlastné časové rekordy, iní prekonali sami seba a po prvýkrát sa postavili na štart bežeckého preteku. A hneď o dva týždne sme si to zopakovali a bežali z Devína do Bratislavy. Na 11,625 km trase sme zas o kúsok zodrali svoje bežecké tenisky a hlavne – si užili nezabudnuteľnú atmosféru tohto behu. Po krátkom oddychu počas leta sme si dobehli Night Run po nočnej Bratislave a naše dievčatá sa postavili na štart DM ženského behu.

Datalanci sú srdcom aj cyklisti. Preto nás (nielen) každú stredu môžete stretnúť, ako po práci šliapeme z firmy na Biely Kríž. Počas júna sa zas radi zapojíme do aktivity Do práce na bicykli.

Naši kolegovia sú vášniví športovci nielen čo sa „klasických“ športov týka. K cyklistom či bežcom pribudli aj eSport nadšenci. Elektronické športy totiž v posledných rokoch zažívajú ozajstný boom. Aj napriek tomu, že e-športovci nevykonávajú takú fyzickú aktivitu ako pri klasických športoch, počítačové hry rozvíjajú osobnostné kvality, kapacitu riešiť problémy, logicky a takticky uvažovať a hráč sa stáva súčasťou komunity. DATALAN eSport tím, ktorý sa zúčastnil eSport CZ firemnej ligy, len tesne nepostúpil do semi-finále a obsadil 3. miesto v skupine.

NOVOROČKY & TEAMBUILDINGY

Datalanci oceňujú neformálnu kultúru, otvorenú komunikáciu a vo firme si tykáme. Spoločný letný teambuilding či Novoročná párty sú skvelou príležitosťou pre zábavu a stmeľovanie kolektívu.

Novoročnou párty 2023 sme oficiálne vykopli rok 2023. Odštartovali sme ju firemným KickOff-om, na ktorom nám náš nový CEO Viktor Mikulášek predstavil plány, ciele a vízie na najbližšie obdobie. Počas už 12. ročníka DATALAN Award sme ocenili NAJ datalancov a projekty za minulý rok a na záver sme sa vySKAkali počas koncertu Polemicu a bašavelu s Malalatou. Každoročne je to skvelá párty, na ktorej sa stretneme s kolegami a užijeme si skvelý večer.

Tohtoročný teambuilding bol tiež o stretnutí sa s kolegami zo všetkých pobočiek, ktoré máme v BA, ZA, BB, KE a v Prahe. No bolo to oveľa viac. S viac ako 150 datalancami sme bojovali v (poriadne ťažkom) brnení, písali hlaholikou, strieľali z luku, niektorí sa dokonca naučili žonglovať… no hlavne sme sa bavili, podporovali svoje tímy a užívali si príjemnú atmosféru Zámku Vígľaš v tej najlepšej spoločnosti. 

Pozrite sa, ako vyzerajú naše spoločné akcie.

Novoročná party 2023

Letný teambuilding 2023

UDRŽUJEME V KONDÍCII TELO & DUCHA

Výživa pre telo aj mozog – stretávame sa na Zdravých raňajkách & Zdravých rečiach

Pravidelne sa stretávame na Zdravých raňajkách & rečiach, kde s našimi kolegami dopĺňame nielen dostatok živín, ale aj zdravých informácií, pretože vieme, že myslieť na svoje zdravie je dôležité. 

Rozprávali sme sa napr. so psychológom Karolom Kleinmanom na tému Work-life balance, teda ako nájsť v živote rovnováhu, aby sme boli produktívni a spokojní v práci aj v súkromnom živote.​ S trénerom a odborníkom na spánok Jakubom Chudým sme sa zas bavili, prečo je spánok tak dôležitý, čo nám ho ničí a ako si ho naopak môžeme skvalitniť. Maroš Krivosudský nám zas prezradil, akú funkciu majú v tele konkrétne vitamíny a minerály, ktoré suplementujeme úplne zbytočne a ktoré by sme, naopak, mali zaradiť do svojho jedálnička, aby sme boli fit – fyzicky aj psychicky.

Na DATALAN Klinike si zmeriame cholesterol, skontrolujeme znamienka alebo zrak. Fyzičku trénujeme vďaka MultiSport karte vo fitku, na joge alebo pri hraní bedmintonu a pravidelne pomáhame počas DATALAN Kvapka krvi.

Máte otázky? Pýtajte sa.

Web - Kontaktný formulár

Kontakty

Adresa:

Krasovského 14, 851 01 Bratislava

E-mail:

Telefón:

Adresa:

Krasovského 14, 851 01 Bratislava

Telefón:

Adresa:

Na Troskách 26, 974 01 Banská Bystrica

Telefón:

Adresa:

Dolné Rudiny 3, 010 01 Žilina

Telefón:

Adresa:

Rozvojová 2, 040 11 Košice

Telefón:

Adresa:

Na hlinách 1786/16, Kobylisy, 182 00 Praha 8

E-mail:

Súhlas so spracovaním mojich osobných údajov na účely konzultácie so spoločnosťou DATALAN, a.s.  na dobu potrebnú na konzultáciu.  Beriem na vedomie, že tento súhlas môžem kedykoľvek odvolať v zmysle podmienok v dokumente Spracovanie osobných údajov